top of page

Zakończenie roku szkolnego

Kotwica 6

Wizyta w pustelni  małych sióstr i braci dominikanów od Baranka
 

   We wtorek 14 czerwca wybraliśmy sie na coroczną wizytę do pustelni sióstr dominikanek. Dzieci przyniosły ze sobą dary, które ofiarowały siostrom i braciom. Wiodącym hasłem naszego spotkania było MIŁOSIERDZIE, jako nawiązanie do trwającego Roku Miłosierdzia. Dzieci z poszczególnych klas przygotowały historie ewangeliczne, które siostry i bracia mieli rozpoznać. Opowiadane historie miały wspólny element-wielkie zlitowanie się Boga nad człowiekiem. Były to sceny uzdrawiania, przebaczenia, pomocy, odejścia i powrotu do Boga. Najciekawiej zaprezentowała się klasa I w przypowieści o zagubionej owcy. Dzieci obrazowo przedstawiły tę historię, rozbudowując nieco fabułę. Spotkanie miało charakter modlitewny, odbywało się w kaplicy, a jego celem było odczytanie przesłania płynącego ze Słowa Bożego. Kończąca spotkanie wspólna modlitwa w 7 wezwaniach nawiązywała do prezentowanych scen z Ewangelii.

       Wizyty w małym klasztorze wspólnoty dominikańskiej w Choroniu stały sie już tradycją naszej szkoły. Zawsze z radością czekają na nie dzieci i gospodarze miejsca-siostry i bracia.

Kotwica 5

W STARYM MŁYNIE

W dniu 7 czerwca uczniowie klas I-IV mieli okazję zwiedzać Stary Młyn w Żarkach. Stary, bo prawie 100-letni obiekt okazał się jednocześnie bardzo nowoczesny i nietypowy. Dzieci wszystkiego mogły tam dotknąć, próbować, o wszystko zapytać, a multimedialne scenki i zabawy dodawały atrakcyjności zwiedzaniu. W trakcie wędrówki po młyńskim labiryncie dzieci poznały historię pięciu głównych rzemiosł od wieków obecnych w Żarkach- młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Każdy ze zwiedzających musiał też zakasać rękawy i pobawić się w młynarza, a wyprodukowaną własnoręcznie mąkę mógł w specjalnej sakiewce zabrać do domu.

Zwiedzanie młyna było jednak dopiero początkiem atrakcji przewidzianych na ten dzień. Wiedząc już jak powstaje mąka, dzieci w pobliskiej „Maciejówce” samodzielnie przygotowały i upiekły ciasteczka-myszki.

Warsztaty kulinarne w Maciejówce były kolorowe i słodkie. Znów przyszła pora na działanie. Dzieci mogły wałkować i formować ciasteczka. Dużą frajdą było zdobienie ich kolorowym lukrem. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki, które można było od razu zjeść. Na świeżym powietrzu smakowały wybornie.

Więcej zdjęć

Kotwica 4

Wycieczka do Zamościa

W dniach 01.-03. czerwca uczniowie klas III- VI wzięli udział w wycieczce do Zamościa. Podczas wycieczki zwiedzili średniowieczne mury obronne miasta i ruiny zamku w Szydłowie, rynek w Sandomierz, kompleks parkowy Ordynacji Zamojskich w Zwierzyńcu, w Zamościu - Rynek Wielki, Ratusz, Kamienice, podziemną trasę turystyczną pod Ratuszem, podziemną trasę turystyczną pod Bastionem, Katedrę, Twierdze Zamość - Prochownie, Arsenał, Rotundę, bramy miasta. Najciekawszym punktem wycieczki była prezentacja multimedialna opowiadająca o losach twierdzy Zamość. Odwiedziliśmy również zoo, oraz odbyliśmy przejażdżkę na safari bizonów w Kurozwękach. Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na zabawy i gry, korzystając z kompleksu sportowego Zamojskiego MOSiR-u uczniowie niestrudzenie po całodniowym zwiedzaniu oddawali się rozgrywkom w piłkę nożną, piłkę siatkową, czy ringo. Uczniowie wrócili zadowoleni i z dużym bagażem wrażeń i nowych umiejętności mogą czekać do następnej wycieczki w kolejnym roku szkolnym.

Kotwica 3

Zdobyliśmy tytuł

REGIONALNEGO LIDERA OTWARTEJ SZKOŁY!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie o tytuł Regionalnego Lidera Otwartej Szkoły organizowanego przez RODN ,,WOM” w Częstochowie. Do konkursu zgłosiliśmy projekt edukacyjny ,,Choroń – miejsce bliskie sercu”, w którego realizację zaangażowali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz organizacje działające na terenie naszej miejscowości. Głównym celem konkursu było promowanie modelu szkoły otwartej na kulturę, sztukę, sport, środowisko lokalne oraz inne obszary i wartości, a także wspieranie działań zmierzających do integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym. Konkurs zorganizowano w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2015/2016 ,,Rokiem Otwartej Szkoły”.

Spośród 54 prac zgłoszonych do konkursu nasz projekt okazał się najlepszy. Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów nastąpiło 30 maja 2016r. podczas konferencji podsumowującej działania w ramach ,,Roku Otwartej Szkoły w RODN WOM w Częstochowie” . Podczas spotkania mieliśmy okazję zaprezentować działania podjęte w ramach projektu ,,Choroń – miejsce bliskie sercu”. Nasza praca zostanie opublikowana na łamach ,,Częstochowskiego Biuletynu Oświatowego” oraz na stronie internetowej RODN ,,WOM” w ramach ,,Przykładów dobrej praktyki”.

Bardzo cieszymy się z osiągniętego sukcesu i gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację naszego projektu.

Kotwica 2

Majówka 2016

Tegoroczna MAJÓWKA przy S.P.im. Marii Konopnickiej w Choroniu odbyła się 21maja 2016 roku.Zorganizowana przez pracowników szkoły przy współudziale GOK-u i U.G. w Poraju rozpoczęła się wystąpieniem Kierownika Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji p. Andrzeja Kozłowskiego, który przez cały czas trwania pikniku pełnił funkcję prowadzącego. Pan A.Kozłowski powitał wszystkich zebranych gości; sympatyków, przyjaciół S.P. w Choroniu, a następnie oddał głos gospodyni imprezy dyrektor szkoły pani Dorocie Mizerze.
    Zabierając głos pani Dorota Mizera powitała zebranych: wójta gminy Poraj  p. Łukasza Stacherę, sekretarza gminy panią Marię Gurbałę, rzecznika prasowego gminy p. Andrzeja Kozłowskiego, radnych; p. Edwarda Mizerę i p. Andrzeja Pawłowskiego, ks.Jana Lisieckiego, sołtysów, członków rad sołeckich, przedstawicieli OSP, KGW, KE oraz wszystkich gości. Wspomniała, że organizując po raz kolejny rodzinny festyn staraliśmy się zapewnić uczestnikom ciekawy program. Proponujemy coś dla ducha tj.występy artystyczne dzieci i innych artystów, także rodzimych, ale również coś dla ciała tj. atrakcje gastronomiczne i wiele okazji do wspólnej zabawy. Pani dyrektor zachęciła również do zwiedzania wystawy przygotowanej w budynku szkoły pt., ,Choroń-miejsce bliskie sercu". Nasza szkoła wzięła bowiem udział w projekcie zorganizowanym przez WOM w Częstochowie zajmując I miejsce i zyskująć tytuł Reginalnego Lidera Otwartej Szkoły. Wystawa starych zdjęć, makieta Choronia i stara mapa miejscowości są efektem udziału w tym projekcie.

   Zabawa to także okazja, by podziękować przyjaciołom szkoły za ich życzliwość, pomoc materialną i rzeczową,wspieranie inicjatyw. Tytuł ,,Przyjaciela Szkoły' otrzymują;

-p. Łukasz Stachera

-p. Marek Męcik

-p. Tomasz Marchewka

-p. Andrzej Pawłowski

-p. Edward Mizera

-p. Ewa Masłoń

-p. Marta Pala

 

      Zaproszony do zabrania głosu wójt gminy p. Łukasz Stachera przede wszytkim pogratulował pani dyrektor sukcesu, a następnie złożył  całemu gronu podziękowania za wszystko, co robią dla rozwoju szkoły. Równocześnie nawiązał do zbliżających się obchodów 100-lecia parafii. Jako włodarz Gminy Poraj zachęcał do włączenia się w te uroczystości. Na koniec wystąpienia zapowiedział realizację projektu sali gimnastycznej, której wizualizację można było obejrzeć na przygotowanych zdjęciach.

 Część artystyczną MAJÓWKI rozpoczęli najmłodsi artyści wystawiając bajkę ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", potem śpiewały panie z zespołu KGW ,,Choronianki". Dalszą atrakcją pikniku były występy klubu SHOGUN z Żarek Letniska pod okiem trenera p.Krystiana Pakuły. Zawodnicy prezentowali sztuki walki, techniki samoobrony. Bajka,,Kopciuszek" w wykonaniu uczniów kl.III była kolejnym występem, a po nim prezentowała się dziewczęca grupa taneczna w energetycznym pokazie pod kierunkiem p.Lidii Królak, po czym Służba Ochrony Kolei przedstawiła swoje umiejętności. Nasi mali aktorzy występowali również w tańcach takich jak polonez, taniec irlandzki czy zumba. Mogliśmy także posłuchać piosenki o Choroniu w wykonaniu dzieci kl.III i autorskich legend o Choroniu prezentowanych przez Dominikę Górę i Maję Popielak oraz obejrzeć występ orkiestry dętej z Choronia, która działa od 1920 roku pod batutą p. Henryka Nowaka.

       Ponadto na majowy festyn przygotowane zostały konkursy rodzinne :,,Kocham cię, Polsko!'', loteria fantowa, kule wodne i dmuchańce  oraz występy kapeli biesiadnej w składzie: pan Józef Ślusarz i pan Kazimierz Noszczyk. Przez cały czas można było korzystać z części gastronomicznej, która miała w ofercie przepyszne ciasta domowego wypieku, frytki, grill, gofry itp. MAJÓWKĘ zakończyła wspólna zabawa.

     Coroczny festyn rodzinny staje się okazją do spotkań wspólnotowych nie tylko rodzinnych i sąsiedzkich, ale także do wspomnień i wspólnej zabawy. Przy wiosennej atmosferze boisko szkolne wypełnione było muzyką, występami artystycznymi, pokazami. Zabawie towarzyszyła atmosfera rodzinna, bo przecież szkolna MAJÓWKA to festyn rodzinny.

Kotwica 1

Dzień Europejski

 

Dnia 12 maja obchodziliśmy Dzień Europejski pod hasłem ,,Tańce europejskie dawne  i współczesne". Koło teatralne przygotowało: taniec irlandzki, polonez i taniec współczesny. Klasy 0-3 zaprezentowały edukacyjne piosenki angielskie. Przedstawiono również działania z zakresu edukacji europejskiej, które podejmowane były na kole teatralnym i lekcjach języka angielskiego; klasa druga wykonała projekt pt. ,,Easter basket-koszyk wielkanocny", klasa druga i trzecia projektowały flagi europejskie. Wyświetlono również film edukacyjny pt.,,Polak Mały" oraz prezentację multimedialną pt.,,Historia Unii Europejskiej".

 

Więcej zdjęć

Anchor 32

 

Święto Konstytucji

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno- muzyczny uatrakcyjniony prezentacją multimedialną w wykonaniu uczniów klasy VI był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Odczytano również główne postanowienia ówczesnej konstytucji. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Dodatkowym elementem uroczystości było przyozdobienie ubrań kokardami biało- czerwonymi na znak radości i dumy narodowej.

 

Więcej zdjęć

 

Anchor 57

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony corocznie w kwietniu i zwraca uwagę na ważne, ale często zaniedbane problemy zdrowia publicznego. Jest to miesiąc upamiętniający powstanie Światowej Organizacji Zdrowia -7 kwietnia 1948 roku.

Nasza szkoła cyklicznie przyłącza się do akcji.

W tym roku uczniowie w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia realizowali następujące zadania: 

  • na lekcjach wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania, 

  • członkowie koła ekologicznego wykonywali prace plastyczne na temat : Moje zdrowie oraz przygotowali scenki propagujące zdrowe odżywianie,

  • Uczniowie kl V wykonali prezentację multimedialną pod tytułem ,, Doktor Zdrówko”,

  • każda klasa przygotowała surówkę warzywną lub owocową oraz wykonała gazetkę dotyczącą zdrowego odżywiania 

Podsumowaniem działań uczniów był apel, który odbył się 11 kwietnia 2016r. Podczas spotkania omówiono zadania realizowane w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie klasy IV przypomnieli zasady prawidłowego odżywiania, przedstawili scenki oraz prezentację multimedialną o zdrowym spożywaniu różnorodnych pokarmów.

W tym dniu szkolny korytarz zamienił się w kolorową salę , na której uczniowie mogli oglądać wystawę plakatów oraz degustować surówki warzywne i owocowe ,, własnej produkcji’ przygotowane na ,,szwedzkim stole”.

Cieszymy się, że realizacja zadań prozdrowotynch była dla uczniów zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Opiekę nad akcją sprawował nauczyciel przyrody.

Więcej zdjęć

Anchor 55

Wielkanoc

 

„Jest takie święto, raz do roku, co budzi życie , budzi nas…” tymi słowami powitały nas dzieci z klasy I i II na uroczystości z okazji Świąt Wielkanocnych w dn. 22 marca br. Uczniowie przypomnieli zwyczaje i obrzędy, recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane ze świętami. Podczas uroczystości uczennice klasy IV i V słowami poetów zastanawiały się, jak odszukać wiosnę i kiedy ona się pojawi. Uczniowie postanowili, że w tym roku nie będą palić słomianej kukły, tylko wykonają plakaty z symbolami plakaty z symbolami wiosny. Praca i zabawa była ciekawa, kiedy wszyscy ruszyli do wspólnego dzieła.

Na uroczystości wręczono również nagrody za ozdoby wielkanocne. Uczniowie wykazali się pomysłowością , wykonali ciekawe i barwne ozdoby wielkanocne.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Małgorzata Ociepka z klasy II; II miejsce – Nikodem Kapuściak z klasy I; III miejsce – Wiktoria Prysak z kl. III i Tomasz Strzelczyk z kl. I

Przyznano również wyróżnienia dla : Mateusza Cierpiała z kl. I, Adrianny Kowalczyk z kl. I, Otylii Sikorskiej z kl. II oraz Tomasza Bajora z kl. I. Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy oraz nagrody. Uczennica Małgorzata Ociepka za swoją pracę otrzymała również I miejsce w Gminnym Konkursie na Ozdoby Wielkanocne zorganizowanym w Kuźnicy Starej. 
Na zakończenie wszyscy podzielili się jajkiem i pyszną babą, składając sobie życzenia wesołych i radosnych Świat Wielkanocnych.

Więcej zdjęć

Anchor 53

Święto kobiet

 

We wtorek 8 marca odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez uczniów kl. IV-VI. Wszystkie panie zgromadzone na sali mogły wysłuchać pięknych, wierszowanych życzeń. Dowiedziały się również, jakie znaczenie mają poszczególne imiona. Nasi mali dżentelmeni nie zapomnieli także o drobnych podarunkach dla pań i koleżanek. Podsumowaniem części artystycznej był występ zespołu tanecznego ,,Ślicznotki”, który wywarł niesamowite wrażenie na widowni.

W drugiej części spotkania odbyły się wybory Miss Szkoły. Kandydatki zmagały się m. in. z takimi konkurencjami jak: obieranie jabłka, kręcenie hula- hoop, wkręcanie śrubki. Jury dokładnie przyglądało się i oceniało wszystkie zadania. Tytuł Miss Szkoły zdobyła uczennica klasy VI – Natalia Celeban

Więcej zdjęć

 

Anchor 51

Lekcja historii

 

7 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż przez wieki. Wszystko to działo się za sprawą niezwykłych gości, którzy przyjechali aż z Torunia, żeby opowiedzieć nam o najważniejszych wydarzeniach rozgrywających się za panowania Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Zobaczyliśmy wiele interesujących eksponatów, obserwowaliśmy pojedynek zbrojnych i wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym zdobyte w czasie lekcji wiadomości- zwycięzcy otrzymali pamiątkowe bite na miejscu monety. Niektórzy uczniowie mieli okazję przymierzyć stroje z tamtych czasów oraz zbroje i przekonać się ,że nie była ona lekka. Największą jednak atrakcją okazał się wystrzał z pistoletu skałkowego. Ta niecodzienna lekcja podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a oto właśnie chodziło.

 

Więcej zdjęć

Anchor 50

Pasowanie na czytelnika

 

W dniu 29.02.2016r. uczniowie klasy I po raz pierwszy przekroczyli progi biblioteki szkolnej. Do tego wydarzenia przygotowywali się od początku września , poznając literki i ucząc się czytać. Odkrywali przygody różnych bohaterów na dodatkowych zajęciach czytelniczych.

Tego dnia pierwszaki odwiedziły bibliotekę, gdzie zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem oraz otrzymały karty biblioteczne. Wypożyczyły też swoje pierwsze książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy wytrwałości w czytaniu i poznawaniu wielu ciekawych książek

 

Więcej zdjęć

Anchor 49

Bezpieczne ferie

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć

Anchor 45

Walentynki

Z okazji zbliżających się walentynek w piątek 12 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień św. Walentego. Akcja rozpoczęła się już od samego rana. Każdemu uczniowi dziewczynki z klasy VI malowały serduszka na policzkach. Przez cały tydzień można było wysyłać do najbliższej osoby w szkole kartki walentynkowe, które zostały w tym dniu rozdane. Poza tym zorganizowano konkurs ,,Znajdź swoją drugą połówkę”, polegający na odszukaniu wśród połamanych serc rozdanych uczniom pasującej połówki. Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie przyozdobili drzewko miłości, na którym wieszali walentynkowe serduszka dla rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Więcej zdjęć

Anchor 44
Anchor 43

Bezpieczny w sieci!

Internet jest w dzisiejszym świecie ogromnym źródłem wiedzy i rozrywki. Tutaj możemy spotykać się ze znajomymi lub poznać nowych przyjaciół. Dla współczesnych młodych użytkowników Internetu niewyobrażalnym staje się brak dostępu do sieci. Ale to właśnie najmłodsi internauci są najbardziej narażeni na zagrożenia płynące z wirtualnej przestrzeni. Właśnie dlatego, w poniedziałek 8 lutego 2016r., zorganizowaliśmy w naszej szkole apel poświęcony bezpieczeństwu w Internecie. Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy V uświadomiła kolegom, jakie zagrożenia mogą na nas czyhać po drugiej stronie monitora. Podczas spotkania dzieci uczyły się piosenki ,,Fajnie w Internecie”, przy której świetnie się bawiły. Tekst utworu zawiera podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie, o których należy pamiętać i ich przestrzegać. Na koniec spotkania, przy wspólnym śpiewaniu, uczniowie kolorowali obrazki związane tematycznie z apelem.

Więcej zdjęć

Anchor 42

Dzień Życia Konsekrowanego

      Tegorocznemu spotkaniu - 2 lutego, z siostrami i braćmi ze wspólnoty  Baranka towarzyszyło hasło trwającego od 8 grudnia Roku Miłosierdzia: ,,MIŁOSIERNYMI BĄDŻCIE". Nasze spotkanie rozpoczęła przewodnicząca szkoły Natalia Celeban. Witając gości  wspomniała o tym, jak ważne jest świadectwo osób konsekrowanych dla naszej wspólnoty szkolnej i całego Kościoła. Osoby konsekrowane są bowiem w samym sercu Kościoła, żyjąc modlitwą i kontemplacją. Spotkanie z nimi jest dla nas wielkim zaszczytem i stanowi okazję do bliższego poznania życia według rad ewangelicznych. Obecność sióstr i braci była także okazją do rozważań na temat miłosierdzia Boga. Dostojni goście chętnie dzielili się osobistymi doświadczeniami, opowiadając także swoje historie związane z powołaniem. Tego dnia mogliśmy również poznać nowe osoby we wspólnocie: siostrę Katalinę z Argentyny i brata Sebastian z Niemiec. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i piękny śpiew monastyczny. 

Więcej zdjęć

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

W poniedziałek 1 lutego 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku postanowiliśmy poznać wiersze księdza Jana Twardowskiego, wybitnego poety i prozaika, który swoją twórczością oczarował zarówno dzieci jak i dorosłych. Uczniowie oprócz wysłuchania utworów Twardowskiego recytowanych przez uczestników konkursu, mieli okazję poznać biografię poety, którą w formie prezentacji przygotowali uczniowie klasy VI.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i klasy IV-VI. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali się do występu. Jury w składzie: Ilona Miśtal, Lidia Królak i Barbara Marchewka miało nie lada wyzwanie przy wyborze zwycięzców.

W klasach I-III

I miejsce zdobyła Małgorzata Ociepka

II miejsce zdobyli: Nikodem Kapuściak i Maciej Marchewka

III miejsce zajęła Adrianna Kowalczyk

W klasach IV-VI

I miejsce zdobyła Zofia Wnuk

II miejsce – Małgorzata Leszczyńska

III miejsce – Wojciech Bednarczyk

Pani dyrektor Dorota Mizera wręczyła laureatom dyplomy i nagrody.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anchor 21

Karnawał

 

Karnawał to wspaniała okazja do zorganizowania hucznej zabawy w wymyślnych strojach dla naszych milusińskich. Z tej właśnie okazji, w piątek 15 stycznia miała miejsce w naszej szkole szalona zabawa – bal karnawałowy. W tym wyjątkowym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową. Balony, serpentyny i śniegowe płatki sprawiły, że atmosfera na sali zachęcała do wesołej zabawy. Aby wprowadzić uczniów w baśniową atmosferę, na rozpoczęcie balu uczniowie klasy III zaprezentowali baśń pod tytułem „Kopciuszek”. Uczestnicy zabawy zobaczyli wspaniałą grę małych aktorów i wysłuchali pięknie zaśpiewanych piosenek uatrakcyjniających występ. Kolorowe, wytworne stroje oraz dekoracje przeniosły widzów w magiczny świat baśni. Po przedstawieniu przyszedł czas na tańce, szaloną zabawę oraz słodki poczęstunek. Z ogromnym smutkiem uczniowie kończyli spotkanie – następny bal dopiero za rok.

Więcej zdjęć

Anchor 20

Zajęcia na lodowisku

 

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zorganizowanych wyjazdach na lodowisko. Była to okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz doskonalenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach. Przy braku zimy jest to jedyna w naszej okolicy możliwość uprawiania sportów zimowych. Swoje umiejętności doskonalili również nauczyciele, którzy wytrwale dorównywali kroku łyżwiarskiego uczniom. Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi i zachęcamy do dalszego odwiedzania lodowiska.

Więcej zdjęć

Anchor 19

 

Jasełka

 

„Gdy grudniowy wieczór nadchodzi,

Posłuchaj, słychać krok,

Para wędrowców do nas przychodzi

Poprzez zimowy zmrok……”

 

Do sali OSP w Choroniu w dniu 22 grudnia 2015r. zawitała nie tylko para wędrowców, ale całe przedstawienie jasełkowe: Maryja, Józef, Trzej Królowie, Aniołowie, Gwiazdeczki, Diabełki, Pastuszkowie i baranki. Uczniowie oraz dzieci przedszkolne Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Choroniu z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Aktorami zostali również sołtys Choronia p. Edward Mizera oraz sołtys Dębowca p. Anna Ociepka.

Ten magiczny wieczór uświetniły kolędy wykonane w języku polskim i angielskim. Członkowie Wspólnoty Sióstr i Braci Dominikanów od Baranka zaprezentowali również indywidualne interpretacje francuskich kolęd.

Wszyscy przybyli goście mogli skosztować przygotowanych przez rodziców wypieków oraz zakupić ozdoby świąteczne. To był niezwykły wieczór.

W dniu 14.01.2016r.uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami : p. M. Bartosik, I. Pluta – Łyszczarz oraz K. Kot zagościli z przedstawieniem jasełkowym w Domu Opieki Społecznej dla Dorosłych im. Św. Brata Alberta w Poraju.

Więcej zdjęć

Anchor 18

Mistrz Pięknego Czytania

 

W czwartek 16 grudnia 2015r. mieliśmy okazję posłuchać Mistrzów Pięknego Czytania. Celem konkursu było nie tylko kształcenie pięknego czytania tekstów, ale również propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wychowawcy i nauczyciele języka polskiego z każdej klasy wybrali zwycięzców:

KL.I – Nikodem Kapuściak

Kl.II- Małgorzata Ociepka

Kl. III – Maja Popielak

Kl. IV- Emilia Kawicka i Zofia Wnuk

Kl. V – Małgorzata Leszczyńska

Kl. VI- Natalia Celeban

Podczas spotkania na sali gimnastycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, czytając wybrane fragmenty książek. Mistrzowie otrzymali dyplomy i zakładki do książek.

W tym dniu wręczyliśmy także nagrody uczestniczkom Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Myszkowie. Dominika Góra i Małgorzata Leszczyńska napisały prace na temat ,,Ja i mój ulubiony bohater literacki. Wakacyjna przygoda”. Małgosia za swoje piękne opowiadanie o wakacyjnej przygodzie z Harrym Potterem zdobyła wyróżnienie!

 

Więcej zdjęć

Anchor 30

Nasza choinka na Jasnej Górze

 

Radio Jasna Góra już po raz VIII zorganizowało konkurs na choinkę bożonarodzeniową, a my wzięliśmy w nim udział  po raz piąty. W tym roku pomyśleliśmy, by ozdoby  na naszej choince nawiązywały do jubileuszu parafii świętego Jana Chrzciciela w Choroniu. W roku 2016 mija bowiem 100 lat odkąd mieszkańcy mają swój kościół parafialny. Naszymi ozdobami były makiety kościoła parafialnego wykonane z kolorowego kartonu. Staraliśmy się, by były wiernymi kopiami  kościoła, a wykonane zostały według przygotowanych szablonów w trzech rozmiarach. Zawieszone na choince w jasnogórskim Wieczerniku 21 grudnia prezentowały się ładnie i oryginalnie.

     Choinkę dekorowały uczennice: Dominika Gacek,Milena Rajczyk i Zofia Wnuk. Przy okazji udzieliły wywiadu dla Radia Jasna Góra, który przeprowadziła z nimi  p.redaktor Mirosława Szymusik.

Więcej zdjęć 

Anchor 28
Anchor 25

Andrzejki

 

Jak co roku, w listopadowy wieczór, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji zbliżających się andrzejek. Uczniowie przygotowali stanowiska, przy których można było wywróżyć sobie przyszłość. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, losowanie kolorów, wybór imienia przyszłej sympatii oraz wróżenie z kart. Podczas dyskoteki odbyło się wiele zabaw. Wszyscy uczniowie świetnie spędzili ten niezwykły wieczór.

Więcej zdjęć

Wycieczka do Częstochowy

 

W poniedziałek 16 listopada uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Muzeum Zapałek, które jest jedynym czynnym muzeum zapałek w Europie oraz najstarszą fabryką zapałek w Polsce. Posiada ekspozycje w dwóch salach wystawowych oraz w działającym zakładzie produkcyjnym - Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA, wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare maszyny i słuchały historii zakładu produkcyjnego zapałek.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Nasza szkoła zorganizowała w październiku zbiórkę rzeczy dla tego schroniska i mogliśmy podczas wyjazdu przekazać nasze paczki. Mieliśmy też okazję obejrzeć , jak wygląda schronisko i poznać jego czworonożnych mieszkańców.

W dalszej części programu wycieczki udaliśmy się do Domu Kultury. Tam obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Trolololo”, którego główną przesłanką było ukazanie niebezpieczeństw jakie mogą na nas czekać w sieci.

Mimo niesprzyjającej pogody, wyjazd okazał się ciekawą lekcją poznania naszych najbliższych okolic. Mogliśmy także zastanowić się nad naszym zachowaniem w internetowych kontaktach z rówieśnikami

Więcej zdjęć.

Anchor 24

Święto Niepodległości

 

Dnia 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez Koło Teatralne. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w 1918 roku. Urozmaiceniem tej akademii były pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów klas  IV- VI oraz prezentacje multimedialne zakończone filmem historycznym pt. "Droga do wolności''

Więcej zdjęć

Anchor 23

Akcja "Śniadanie daje moc" - 6 listopad 2015 rok

 

Już drugi raz nasza szkoła uczestniczyła w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu, jak co roku, jest zorganizowanie w szkole Dnia Śniadanie Daje Moc.

W piątek 6 listopada 2015r. w szkole zorganizowano wspólne śniadanie. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali w klasach zdrowe i pożywne kanapki. Następnie przygotowane śniadanie prezentowano na pięknie udekorowanych stołach na sali gimnastycznej. Specjalnymi gośćmi byli: proboszcz naszej parafii – ks. Jan Lisiecki, radny i sołtys wsi Choroń – pan Edward Mizera, radny – pan Andrzej Pawłowski. Podczas śniadania zorganizowano konkursy:

  • Konkurs,,Najlepsza kanapka „

I miejsce –zajęła kl.6, II miejsce kl. 2 i kl. 1, III miejsce kl. 3 i kl.5

  • Konkurs ,, Hasło ”

I miejsce – kl.5, II miejsce kl.1 i kl.6, III miejsce kl.3 i kl.2

  • Konkurs „ Najdłuższa skórka z jabłka”

I miejsce –zajęła kl4, II miejsce kl. 6, III miejsce kl.5

  • Konkurs „Obieranie marchewki”

I miejsce –zajęła kl2 i kl.3 ,II miejsce kl. 1

Tego dnia przeprowadzono również apel i omówiono prezentację na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się , że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Pani dyrektor oraz zaproszeni goście wręczyli zwycięzcom nagrody.

Dyrektor szkoły, pani Dorota Mizera pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała nauczycielom i uczniom za udany dzień promujący zdrowie.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

 

Więcej zdjęć

Anchor 15

Zaduszki

 

W poniedziałek - Dzień Zaduszny uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili mogiłę żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939r., która znajduje się w Dębowcu. Wszyscy chwilą ciszy uczcili śmierć bohaterów walczących o niepodległą Polskę. Dzieci zapaliły znicze – symbole pamięci o zmarłych.

 

Więcej zdjęć

Anchor 11
Anchor 14

Halloweenowe szaleństwo

 

Dziwne rzeczy działy się w naszej szkole 30 października 2015r. Zamiast uczniów do szkoły przybyły dziwne i przerażające postacie. Pojawiły się czarownice, diabły, wampiry, a nawet duchy. Takie halloweenowe szaleństwo ogarnęło naszą szkołę, która tego dnia zamieniła się w olbrzymi dom strachów. Mimo przerażającej scenerii szkoły, wszyscy tego dnia mieli bardzo dobry humor, przecież lekcje z upiorami nie należą do codzienności.

 

Więcej zdjęć

„Ślubowania nadszedł czas,

będzie uczniem każdy z nas…(…)”

 

 

Dzień 20 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów.

W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godz. 8.15 przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególne słowa skierowali do bohaterów uroczystości - uczniów klas I ich starsi koledzy- uczniowie klasy IV zapewniając, że szkoła nie jest wcale straszna, a dni mijają w niej bardzo miło.

Następnie pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny.

Wspierani przez wychowawczynię , recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po tych słowach pani dyrektor Dorota Mizera dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Choroniu.Tym samym uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków od rodziców.Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

Więcej zdjęć

Anchor 10

 

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

 

Takie hasło przyświecało nam w poniedziałek 19 października. W tym dniu zorganizowano apel, który pozwolił uczniom poznać kartę praw zwierząt. Dzieci dowiedziały się również, jak należy prawidłowo opiekować się domowymi zwierzętami. Podczas prezentacji multimedialnej pokazano m. in. warunki bytowe i sposób opieki nad królikiem, chomikiem, psem, kotem czy papugą.

W kolejnej części spotkania zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu plastycznego ,,Moje zwierzątko”. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce: Anna Michalska, Lena Kot, Wiktor Łyszczarz, Wojciech Mrowiec, Julia Noszczyk

II miejsce: Marta Kwiatkowska, Maciej Marchewka, Julia Kurzacz, Anna Królak

III miejsce: Adrianna Wolak, Małgorzata Ociepka, Kacper Pidzik, Dominika Gacek, Zofia Wnuk

Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy oraz nagrody.

Na koniec spotkania ogłoszono zbiórkę rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Październik jest miesiącem, w którym tylko przypominamy o naszych małych czworonożnych lub skrzydlatych przyjaciołach, ale pamiętajmy o tym, że każde zwierzę jest żywą istotą i należy o nie dbać codziennie!

 

Anchor 13
Anchor 12

Urodziny Książkowego Misia

 

Zgodnie z ideą programu Czytające Szkoły realizowanego w naszej szkole w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom jak co roku świętowaliśmy Urodziny Książkowego Misia, które obchodzimy 14 października. W tym roku postanowiliśmy jednak nieco odmienić tę uroczystość. Zamiast wspólnego czytania utworów, zadaniem uczniów było ułożenie wiersza o Misiu. Każda klasa przygotowała piękne wiersze opowiadające przygody Misia. W poniedziałek 19.10.2015r. wspólnie wysłuchaliśmy utworów, które przeczytane zostały przez reprezentantów klas, a przedszkolaki nie tylko nauczyły się na pamięć swojego wierszyka, ale również przebrały się za małe, śliczne niedźwiadki. Poniżej prezentujemy twórczość naszych uczniów.

 

PRZEDSZKOLE

Miś łakomczuch

Każdy mis jak wiedzą dzieci,

najgrzeczniejszy jest na świecie.

Miękkie futro, uszka, brzuszek.

Każdy miś to łakomczuszek.

 

 

KLASA I

***

Misie w paski, łatki, plamki,

to misiowe wyliczanki.

Kto te wszystkie misie zna,

niech zamruczy tak jak ja!

Misie w kropki, misie w kreski,

ten czerwony, ten niebieski.

Misiu liczy raz, dwa, trzy,

ciuciubabką będziesz Ty!

 

KLASA II

 

Miś i jego dzień

Mały, wesoły miś

do szkoły chciał iść.

Do swej teczki

wziął dwie bułeczki.

Szybko wrzucił książki nowe

i już wszystko jest gotowe.

Uśmiechnięty i wesoły

idzie miś do szkoły.

W progu czeka miła pani

i zaprasza do Sali.

Tam spotyka tłum kolegów,

co szykują się do biegów.

Biega Miś i klasa cała,

bo to fajna jest zabawa.

Po nauce i zabawie wraca Mis do domu,

tam opowie tacie , mamie,

co się działo w szkolnym kramie.

I tak minął dzionek cały,

czas nauki i zabawy.

 

 

 

 

KLASA III

***

Na kanapie siedzi niedźwiadek,

trzyma w ręce torbę czekoladek.

Lubi słodycze czekoladowe,

choć wie, że nie są zbyt zdrowe.

Mama go prosi, żeby zjadł obiadek,

ale on jest uparty niedźwiadek.

 

 

KLASA IV

 

***

Brązowy Miś Uszatek

ma dużo białych łatek.

Każdą łatkę pielęgnuje,

szczotką, mydłem wypucuje.

Robi to co rano,

żeby futro pięknie wyglądało.

 

Dziś nasz mały Miś

kupił w sklepie ryż.

Ryż ten był bielutki,

Miś też kupił butki.

Butki były czarne, szare, bursztynowe.

Wybrał bursztynowe.

Nie wiecie dlaczego?

Bo Miś lubi kolory miodowe.

 

 

 

KLASA V

 

***

Pewnego dnia ścieżką szedł miś

i jadł winogrona kiść.

Mieszkał w borze

i jeździł na traktorze.

Miał na imię Ron

i uwielbiał winogron.

Jadał miód,

gdy był chłód.

Raz spotkał wiewiórkę Olę,

która dała mu fasolę.

Zasadził ją w ogrodzie

i podlewał co dzień.

Fasola rosłą

i nad chmury wyrosła.

I to koniec opowieści,

bo się więcej już nie zmieści.

 

 

 

 

 

KLASA VI

 

Wiersz o Misiu

Idzie misiu długą drogą,

przytupuje lewą nogą.

Liście lecą mu na głowę,

a deszcz kapie mu na brodę.

 

Idzie misiu przez ten las,

nagle patrzy w liście wlazł.

Usiadł sobie pod drzewami,

liście ściąga pazurami.

 

Poszedł misiu sobie dalej,

zauważył wielką szparę.

Przeszedł przez nią i zobaczył wielki dąb,

Myśli sobie wejść na niego czy ominąć go?

 

Spojrzał w górę,

a tam wisi wielki ul.

W brzuchu aż mu zaburczało,

bo mu miodku brakowało.

Postanowił wejść na górę,

by tym pszczółką ukraść trochę,

ale one bardzo cwane,

nie oddały miodku wcale.

Odszedł misiu obrażony

do swej chatki zasmucony.

Anchor 6

Dzień Edukacji Narodowej

 

We wtorek13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie Koła Teatralnego wraz z opiekunem Małgorzatą Bartosik. Dekoracje zostały wykonane przez panią Jolantę Kocop, a o oprawę muzyczną zadbał pan Rafał Polegaj.

Na początek spotkania głos zabrała pani Dyrektor, która nauczycielom, emerytom i pracownikom szkoły złożyła serdeczne życzenia. Następnie uczniowie przedstawiali humorystyczne scenki, w których zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Po występach młodzi aktorzy rozdawali nauczycielom, pracownikom szkoły i szanownym emerytom upominki i kwiaty.

Więcej zdjęć

Przedstawienie profilaktyczne O lisku Kiteczce, co skarżył troszeczkę

 

W piątek 9 października 2015 r. w naszej szkole zagościli krakowscy aktorzy, którzy wystąpili z przedstawieniem teatralnym pt. 0 lisku Kiteczce, co skarżył troszeczkę. Widowisko opowiadało o niegrzecznym lisku, który lubił skarżyć na innych, dokuczał swoim kolegom, a także chodził na wagary. Przez swoje wady nie mógł zaprzyjaźnić się z zajączkiem. Przedstawienie ukazywało zmiany w zachowaniu liska. Kiteczka nie tylko przestał skarżyć i nie robił już żartów kolegom, ale nauczył się także używać bardzo ważnego słowa przepraszam. Przedstawienie kończył morał w formie wierszyka: Kto skarży i oszukuje, gorzko tego pożałuje. Historia liska i jego kolegów uświadomiła dzieciom, że nie warto być skarżypytą, a kłamstwo nikomu nie wychodzi na dobre.

Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Kiteczki i żywo reagowały na jego negatywne zachowania.

 

Więcej zdjęć

Anchor 7

Wybraliśmy Mistera Szkoły!

 

W środę 30 września 2015r. w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki od samego rana składały swoim kolegom życzenia i wręczały drobne upominki. Podczas apelu również nie zabrakło wierszowanych życzeń i piosenek dla naszych małych mężczyzn. Na sali gimnastycznej odbyły się także wybory Mistera Szkoły. Wybrano pięciu chętnych kandydatów, którzy musieli wykazać się w następujących konkurencjach: sprawne posługiwanie się igłą i nitką, wiązanie krawata, skakanie przez skakankę, wiedza, taniec. Najlepiej sprawdził się w nich Tomasz Chwastek, który został Misterem Szkoły. W godzinach popołudniowych dzieci świętowały Dzień Chłopaka podczas dyskoteki szkolnej, na której oprócz tańca i śpiewu odbyło się wiele zabaw.

 

Więcej zdjęć

Anchor 1
Anchor 2

Warsztaty plastyczne w Koziegłowach .

 

„Osikowa dolina” to miejsce, gdzie dzięki zręczności i wyobraźni powstają ciekawe dekoracje z osikowych wiór. Uczniowie klas I-V dnia 22.09.2015r wybrali się na edukacyjne warsztaty plastyczne do tego magicznego miejsca. Tam poznali ciekawostki o drewnie osikowym. Uczniowie mogli sami wykonać wióry z osikowego klocka. Podczas zajęć, pod okiem instruktorek wykonali ozdobne, kolorowe kwiaty oraz małego, kolczastego jeżyka. Dzieci pracowały wytrwale, tworząc ciekawe prace. Można było również zwiedzić wystawę prac oraz przymierzyć kapelusz wykonany z osikowych wiór. Dzięki warsztatom dzieci poznały tradycje i rękodzieło naszego regionu.

 

Więcej zdjęć

Anchor 5

Akcja ,, Sprzątanie Świata ” w Polsce już 22 raz!

 

W dniu 18 września 2015 r. uczniowie szkoły wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: „Wyprawa - poprawa” . Głównym jej celem jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. 

Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje, gdyż na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu zatem nie jest coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, polegająca miedzy innymi na odpowiednim nimi gospodarowaniu i selekcjonowaniu. Uczniowie naszej szkoły wyposażeni w worki i rękawice, pełni energii wysprzątali teren wokół szkoły i kościoła, dając dobry przykład innym.

Wyjście w teren poprzedzone zostało apelem szkolnym przygotowanym przez członków Koła Ekologicznego, na którym przypomniano cele i ideę akcji .

Zebrano łącznie 12 worków śmieci.

Pogoda tego dnia dopisała, a poczucie wykonania czegoś pożytecznego, powinno dać każdemu zadowolenie.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy czystość i porządek w naszej okolicy.

Anchor 3

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

Już za nami dwa miesiące beztroskiej zabawy, spotkań z przyjaciółmi, wycieczek pieszych i rowerowych. Dnia 1 września 2015 r. o godz.9.00 spotkaliśmy się po długiej, wakacyjnej przerwie, aby powitać nowy rok szkolny 2015/2016. Na początku spotkania pani dyrektor Dorota Mizera powitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości, wśród których nie zabrakło naszych radnych: pana Andrzeja Pawłowskiego i Edwarda Mizery. Następnie uczniowie klas IV-VI zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego wierszem i piosenką pożegnali kończące się wakacje i powitali nowy rok szkolny. Na koniec spotkania pani dyrektor oraz radni złożyli nauczycielom życzenia radości i satysfakcji z wykonywanej pracy a uczniom sukcesów w nauce.

bottom of page